| ꯐꯪꯐꯝ ꯊꯣꯀꯄꯥ: ꯱. | |
|---|---|
ꯐ꯭ꯌꯨꯑꯦꯜ ꯂꯦꯚꯦꯜ ꯁꯦꯟꯁꯔꯁꯤꯡꯒꯤ ꯇꯤ.ꯑꯦꯟ.ꯒꯤ ꯐꯦꯃꯤꯂꯤ ꯑꯁꯤꯅꯥ ꯑꯦꯅꯥꯂꯣꯒ ꯑꯥꯎꯠꯄꯨꯠ ꯁꯤꯒꯅꯦꯜ ꯑꯃꯥ ꯄꯤꯔꯤ, ꯃꯁꯤꯅꯥ ꯑꯀꯛꯅꯕꯥ ꯐ꯭ꯌꯨꯑꯦꯜ ꯂꯦꯚꯦꯜ ꯃꯣꯅꯤꯇꯔꯤꯡꯒꯤꯗꯃꯛꯇꯥ ꯍꯧꯖꯤꯛ ꯂꯩꯔꯤꯕꯥ ꯖꯦꯅꯦꯔꯦꯇꯔ ꯁꯤꯁ꯭ꯇꯦꯃꯁꯤꯡꯒꯥ ꯂꯣꯌꯅꯅꯥ ꯌꯥꯝꯅꯥ ꯊꯨꯅꯥ ꯏꯟꯇꯤꯒ꯭ꯔꯦꯁꯟ ꯇꯧꯕꯗꯥ ꯂꯥꯏꯊꯣꯀꯍꯜꯂꯤ꯫ ꯐ꯭ꯂꯣꯠ ꯃꯦꯀꯥꯅꯤꯖꯝ ꯑꯃꯥ ꯁꯤꯖꯤꯟꯅꯗꯨꯅꯥ ꯃꯁꯤꯅꯥ ꯂꯦꯞꯇꯅꯥ ꯑꯃꯁꯨꯡ ꯊꯥꯖꯕꯥ ꯌꯥꯕꯥ ꯃꯥꯄꯂꯁꯤꯡ ꯄꯤꯔꯤ꯫ ꯁꯦꯟꯁꯔ ꯑꯁꯤꯗꯥ ꯁꯤꯁ꯭ꯇꯦꯝ ꯏꯟꯇꯤꯒ꯭ꯔꯤꯇꯤ ꯁꯣꯌꯗꯅꯥ ꯂꯩꯍꯟꯅꯕꯥ ꯑꯃꯁꯨꯡ ꯊꯣꯡ ꯂꯣꯅꯕꯥ ꯊꯤꯡꯅꯕꯥ ꯐꯤꯜꯇꯔ ꯑꯃꯁꯨꯡ ꯑꯣꯄꯁꯅꯦꯜ ꯑꯦꯌꯔ ꯚꯦꯟꯇꯤ ꯑꯃꯥ ꯌꯥꯑꯣꯔꯤ꯫ ꯃꯁꯤꯒꯤ ꯑꯄꯨꯅꯕꯥ ꯁꯣꯂꯨꯁꯟ ꯑꯁꯤꯅꯥ ꯖꯦꯅꯦꯔꯦꯇꯔ ꯁꯤꯁ꯭ꯇꯦꯃꯁꯤꯡꯒꯤ ꯏꯐꯤꯁꯤꯑꯦꯟꯁꯤ ꯑꯃꯁꯨꯡ ꯊꯥꯖꯕꯥ ꯌꯥꯕꯥ ꯍꯦꯅꯒꯠꯍꯜꯂꯤ, ꯃꯁꯤꯅꯥ ꯏꯟꯗꯁ꯭ꯠꯔꯤꯌꯦꯜ ꯑꯃꯁꯨꯡ ꯀꯝꯃꯔꯁꯤꯑꯦꯜ ꯁꯦꯇꯤꯡꯁꯤꯡꯗꯥ ꯃꯔꯨꯑꯣꯏꯕꯥ ꯀꯝꯄꯣꯅꯦꯟꯇ ꯑꯃꯥ ꯑꯣꯏꯍꯜꯂꯤ꯫
| ꯃꯁꯛ ꯁꯥꯕ # | ꯇꯤ.ꯑꯦꯟ.-꯲꯶꯵ ꯑꯃꯁꯨꯡ ꯑꯦꯟ |
| ꯑꯁꯥꯡꯕ | ꯲꯶꯵ꯃꯤꯃꯤ ꯃꯈꯥꯗꯒꯤ ꯍꯦꯗ ꯌꯨꯅꯤꯠꯀꯤ ꯃꯅꯥꯛꯇꯥ, ꯱꯱꯰ꯃꯤꯃꯤ~꯱꯵꯰꯰ꯃꯤꯃꯤ ꯑꯁꯤ ꯀꯁ꯭ꯇꯃꯁ ꯑꯣꯏꯅꯥ ꯁꯦꯃꯗꯣꯀꯄꯥ ꯌꯥꯏ꯫ |
| ꯃꯆꯥꯛ | ꯁ꯭ꯇꯦꯅꯂꯦꯁ ꯁ꯭ꯇꯤꯜ ꯄ꯭ꯔꯣꯕ ꯑꯃꯁꯨꯡ ꯑꯦꯟ.ꯕꯤ.ꯑꯥꯔ |
| ꯑꯥꯎꯠꯄꯨꯠ ꯇꯧꯕꯥ꯫ | ꯰-꯱꯹꯰ꯑꯣꯝ ꯅꯠꯔꯒꯥ ꯲꯴꯰-꯳꯳ꯑꯣꯝ, ꯀꯁ꯭ꯇꯃꯁ ꯑꯣꯏꯕꯥ ꯌꯥꯏ꯫ |
| ꯋꯥꯔꯦꯞ | ꯔꯤꯖꯣꯂꯨꯁꯅꯗꯥ ꯲꯱ꯃꯤꯃꯤ (ꯗꯤꯐꯣꯜꯇ) |
| ꯐ꯭ꯂꯣꯠ ꯗꯥꯏꯃꯦꯟꯁꯟ ꯂꯩ꯫ | ꯳꯵*꯳꯲ ꯑꯦꯟ.ꯕꯤ.ꯑꯥꯔ |
| ꯐ꯭ꯌꯨꯑꯦꯜ ꯁꯛꯁꯟ ꯄꯥꯏꯞ꯫ | φ8mm, 10mm, 12mm ꯑꯁꯤ ꯑꯣꯄꯁꯅꯦꯜ ꯑꯣꯏ, ꯐꯤꯜꯇꯔ ꯌꯨꯅꯤꯠ ꯑꯁꯤ ꯑꯣꯄꯁꯅꯦꯜ ꯑꯣꯏ꯫ |
| ꯐ꯭ꯌꯨꯑꯦꯜ ꯔꯤꯇꯔꯟ ꯄꯥꯏꯞ꯫ | φ8mm, 10mm, 12mm ꯑꯁꯤ ꯑꯣꯄꯁꯅꯦꯜ ꯑꯣꯏ, ꯂꯝꯕꯤ ꯑꯁꯤ ꯀꯁ꯭ꯇꯃꯁ ꯑꯣꯏꯕꯥ ꯌꯥꯏ꯫ |
| ꯑꯦꯌꯔ ꯚꯦꯟꯇꯤꯂꯦꯁꯟ ꯇꯧꯕꯥ꯫ | ꯗꯤꯐꯣꯜꯇ ꯑꯣꯏꯅꯥ φ6mm ꯑꯣꯏ꯫ |
| ꯀꯦꯕꯂꯒꯤ ꯂꯝꯕꯤ꯫ | ꯗꯤꯐꯣꯜꯇ ꯂꯦꯡꯗꯅꯥ ꯂꯩꯕꯥ ꯑꯁꯤ ꯀꯅꯦꯛꯇꯔ ꯌꯥꯎꯗꯅꯥ 460mmꯅꯤ; ꯂꯦꯡꯗꯅꯥ ꯂꯩꯕꯥ ꯑꯁꯤ ꯀꯁ꯭ꯇꯃꯁ ꯑꯣꯏꯕꯥ ꯌꯥꯏ꯫ |
| ꯀꯅꯦꯛꯇꯔ꯫ | ꯀꯦꯕꯂꯗꯥ ꯏꯟꯇꯤꯒ꯭ꯔꯦꯠ ꯇꯧꯕꯥ ꯑꯁꯤ ꯑꯣꯄꯁꯅꯦꯜ ꯑꯣꯏ꯫ |
