| Достапност: | |
|---|---|
Семејството TN сензори за нивото на горивото обезбедува аналоген излезен сигнал, олеснувајќи ја беспрекорната интеграција со постоечките системи на генератори за прецизно следење на нивото на горивото. Користејќи механизам за пливање, тој нуди континуирани и сигурни мерења. Сензорот вклучува филтер и опционален отвор за воздух за да се обезбеди интегритет на системот и да се спречи затнувањето. Ова сеопфатно решение ја подобрува ефикасноста и доверливоста на генераторските системи, што го прави витална компонента во индустриските и комерцијалните поставки.
| модел # | ТН-265 |
| Должина | 265мм од дното до работ на главната единица, 110мм~1500мм се приспособливи |
| Материјал | сонда од нерѓосувачки челик и плови NBR |
| Излез | 0-190 оми или 240-33 оми, приспособливи |
| Резолуција | 21 мм во резолуција (стандардно) |
| Плови димензија | 35*32 НБР |
| Цевка за вшмукување гориво | φ8mm, 10mm, 12mm е опционален, единицата за филтрирање е опционална |
| Цевка за враќање на горивото | φ8mm, 10mm, 12mm е опционално, должината е приспособлива |
| Отвор за воздух | φ6mm стандардно |
| Должина на кабелот | стандардната должина е 460 mm без конектор; должината е приспособлива |
| Конектор | Изборно е да се интегрира на кабелот |
