| Достапност: | |
|---|---|
Сензорот за ниво на гориво со повеќе цевки TN-200 е разновиден уред дизајниран за употреба во генератори, обезбедувајќи прецизно следење на нивото на горивото. Овој сензор е опремен со интегрирани можности за подигање и враќање гориво, обезбедувајќи ефикасна циркулација на горивото и спречувајќи потенцијални проблеми како гладување или прелевање гориво
Сензорот за ниво на резервоарот за гориво од не'рѓосувачки челик 304 е суштинска компонента за оптимизирање на управувањето со горивото во комерцијалните возила и генераторите. Обезбедува сигурно, прецизно и исплатливо следење на нивото на горивото, помагајќи да се подобри оперативната ефикасност и да се намали времето на застој.
| модел # | ТН-200 |
| Должина | 200мм од дното до работ на главната единица, 110мм~1500мм се приспособливи |
| Материјал | сонда од нерѓосувачки челик и плови NBR |
| Излез | 0-190 оми или 240-33 оми, приспособливи |
| Резолуција | 21 мм во резолуција (стандардно) |
| Плови димензија | 35*32 НБР |
| Цевка за вшмукување гориво | φ8mm, 10mm, 12mm е опционален, единицата за филтрирање е опционална |
| Цевка за враќање на горивото | φ8mm, 10mm, 12mm е опционално, должината е приспособлива |
| Отвор за воздух | φ6mm стандардно |
| Должина на кабелот | стандардната должина е 460 mm без конектор; должината е приспособлива |
Комерцијални возила:
Во комерцијалните возила, сензорот за ниво на резервоарот за гориво од не'рѓосувачки челик 304 со отпорен излез обезбедува прецизно и сигурно следење на нивото на горивото. Ова е од клучно значење за управувањето со возниот парк, бидејќи помага во следењето на потрошувачката на гориво и ефикасно планирање на полнењето. Цврстата конструкција на сензорот обезбе�од оштетување и продолжувајќи го неговиот животен век.
Генераторски комплети:
За комплетите на генераторот, овој сензор обезбедува континуирано работење со прецизно следење на нивото на горивото. Спречува неочекувани исклучувања поради ниско гориво, што е особено важно во критичните резервни системи за напојување. Отпорниот излез овозможува лесна интеграција со постоечките системи за следење, обезбедувајќи податоци во реално време кои помагаат во одржување на оптималните нивоа на гориво и намалување на времето на застој.