| Διαθεσιμότητα: | |
|---|---|
Ο αισθητήρας στάθμης καυσίμου πολλαπλών σωλήνων TN-200 είναι μια ευέλικτη συσκευή σχεδιασμένη για χρήση σε γεννήτριες, παρέχοντας ακριβή παρακολούθηση της στάθμης καυσίμου. Αυτός ο αισθητήρας είναι εξοπλισμένος με ενσωματωμένες δυνατότητες συλλογής καυσίμου και επιστροφής καυσίμου, διασφαλίζοντας αποτελεσματική κυκλοφορία καυσίμου και αποτρέποντας πιθανά προβλήματα όπως λιμοκτονία ή υπερχείλιση καυσίμου
Ο αισθητήρας στάθμης ρεζερβουάρ καυσίμου από ανοξείδωτο χάλυβα 304 είναι ένα απαραίτητο στοιχείο για τη βελτιστοποίηση της διαχείρισης καυσίμου σε επαγγελματικά οχήματα και σετ γεννητριών. Παρέχει αξιόπιστη, ακριβή και οικονομικά αποδοτική παρακολούθηση της στάθμης καυσίμου, συμβάλλοντας στη βελτίωση της λειτουργικής απόδοσης και στη μείωση του χρόνου διακοπής λειτουργίας.
| μοντέλο # | TN-200 |
| Μήκος | 200mm από το κάτω μέρος μέχρι την άκρη της κεφαλής, 110mm~1500mm είναι προσαρμόσιμο |
| Υλικό | καθετήρας από ανοξείδωτο χάλυβα και πλωτήρας NBR |
| Παραγωγή | 0-190ohm ή 240-33ohm, προσαρμόσιμο |
| Ψήφισμα | Ανάλυση 21 mm (προεπιλογή) |
| Διάσταση πλωτήρα | 35*32 NBR |
| Σωλήνας αναρρόφησης καυσίμου | φ8mm, 10mm, 12mm είναι προαιρετικό, η μονάδα φίλτρου είναι προαιρετική |
| Σωλήνας επιστροφής καυσίμου | φ8mm, 10mm, 12mm είναι προαιρετικό, το μήκος προσαρμόζεται |
| Εξαεριστήρας | φ6mm στην προεπιλογή |
| Μήκος καλωδίου | Το προεπιλεγμένο μήκος είναι 460 mm χωρίς βύσμα. το μήκος είναι προσαρμόσιμο |
Επαγγελματικά Οχήματα:
Στα επαγγελματικά οχήματα, ο αισθητήρας στάθμης ρεζερβουάρ καυσίμου 304 από ανοξείδωτο χάλυβα με ισχύ αντίστασης παρέχει ακριβή και αξιόπιστη παρακολούθηση της στάθμης καυσίμου. Αυτό είναι ζωτικής σημασίας για τη διαχείριση του στόλου, καθώς βοηθά στην παρακολούθηση της κατανάλωσης καυσίμου και στον αποτελεσματικό σχεδιασμό των ανταλλακτικών. Η στιβαρή κατασκευή του αισθητήρα εξασφαλίζει ανθεκτικότητα σε σκληρές οδικές συνθήκες, μειώνοντας τον κίνδυνο ζημιάς και παρατείνοντας τη διάρκεια ζωής του.
Σετ γεννητριών:
Για τις γεννήτριες, αυτός ο αισθητήρας εξασφαλίζει συνεχή λειτουργία παρακολουθώντας με ακρίβεια τα επίπεδα καυσίμου. Αποτρέπει τις απροσδόκητες διακοπές λειτουργίας λόγω χαμηλής κατανάλωσης καυσίμου, κάτι που είναι ιδιαίτερα σημαντικό σε κρίσιμα εφεδρικά συστήματα ισχύος. Η αντίσταση εξόδου επιτρέπει την εύκολη ενσωμάτωση με τα υπάρχοντα συστήματα παρακολούθησης, παρέχοντας δεδομένα σε πραγματικό χρόνο που βοηθούν στη διατήρηση των βέλτιστων επιπέδων καυσίμου και στη μείωση του χρόνου διακοπής λειτουργίας.