| Loaʻa: | |
|---|---|
ʻO TN-200 multi-pipe fuel level sensor he mea hana maʻalahi i hoʻolālā ʻia no ka hoʻohana ʻana i nā mea hana, e hāʻawi ana i ka nānā ʻana i ka pae wahie. Hoʻolako ʻia kēia sensor me ka hiki ke hoʻihoʻi i ka wahie a me ka hiki ke hoʻihoʻi i ka wahie, e hōʻoia ana i ka holo ʻana o ka wahie a pale aku i nā pilikia e like me ka pōloli wahie a i ʻole ke kahe ʻana.
ʻO ke kila kila 304 wahie pae kiʻekiʻe he mea koʻikoʻi no ka hoʻokō pono ʻana i ka hoʻokele wahie i nā kaʻa kalepa a me nā hoʻonohonoho generator. Hāʻawi ia i ka nānā ʻana i ka pae wahie hilinaʻi, pololei, a me ke kumu kūʻai, e kōkua ana i ka hoʻomaikaʻi ʻana i ka hana pono a hoʻemi i ka manawa hoʻomaha.
| kumu hoʻohālike # | TN-200 |
| Ka lōʻihi | 200mm mai lalo a hiki i ka lihi o ke poʻo, 110mm ~ 1500mm hiki ke hana |
| Mea waiwai | ʻimi ʻili kila a me ka lana NBR |
| Hoʻopuka | 0-190ohm a i ʻole 240-33ohm, hiki ke hana |
| Olelo Hooholo | 21mm i ka hoʻonā (paʻamau) |
| Ana lana lana | 35*32 NBR |
| Paipu hoʻoheheʻe wahie | ʻO φ8mm, 10mm, 12mm he koho, koho ka hui kānana |
| Paipu hoʻihoʻi wahie | ʻO φ8mm, 10mm, 12mm ke koho, hiki ke hoʻololi ʻia ka lōʻihi |
| Puka ea | φ6mm ma ka paʻamau |
| Ka lōʻihi o ke kaula | ʻO 460mm ka lōʻihi paʻamau me ka ʻole o ka mea hoʻohui; hiki ke hoʻopilikino ʻia ka lōʻihi |
Nā Kaʻa Kalepa:
Ma nā kaʻa kālepa, ʻo ke kila kila 304 wahie pae kiʻekiʻe me ka hoʻopuka resistive e hāʻawi i ka nānā pono a hilinaʻi hoʻi. He mea koʻikoʻi kēia no ka hoʻokele ʻana i nā ʻauwaʻa, no ka mea, kōkua ia i ka nānā ʻana i ka hoʻohana ʻana i ka wahie a me ka hoʻolālā ʻana i ka hoʻopiha hou ʻana. ʻO ka hana paʻa o ka sensor e hōʻoia i ka paʻa i nā kūlana alanui paʻakikī, e hōʻemi ana i ka pōʻino a hoʻolōʻihi i kona ola.
Nā Pūnaehana Hana:
No nā hoʻonohonoho generator, ʻike kēia sensor i ka hana mau ʻana ma o ka nānā pono ʻana i nā pae wahie. Kāohi ia i nā pani i manaʻo ʻole ʻia ma muli o ka wahie haʻahaʻa, he mea nui loa ia i nā ʻōnaehana mana hoʻihoʻi koʻikoʻi. Hāʻawi ka hoʻopuka resistive i ka hoʻohui maʻalahi me nā ʻōnaehana nānā i kēia manawa, e hāʻawi ana i ka ʻikepili manawa maoli e kōkua i ka mālama ʻana i nā pae wahie maikaʻi loa a me ka hōʻemi ʻana i ka manawa hoʻomaha.