| Достапност: | |
|---|---|
Сензорот за ниво на резервоарот за гориво од не'рѓосувачки челик 304 со излез од 4-20 mA е издржливо и сигурно решение за комерцијални возила и генератори. Изработен од висококвалитетен не'рѓосувачки челик 304, овој сензор нуди одлична отпорност на корозија и издржливост, што го прави идеален за сурови средини каде што резервоарите за гориво се изложени на различни временски услови и загадувачи.
Вообичаени распоредувања •
за складирање петрохемиски, складишта за гориво и места за чување на цевководи .
Резервоари
SCADA
хранење PLC или
DCS преку аналогни картички од 4–20 mA
| модел # | S5-200 |
| Должина | 200мм од дното до работ на главната единица, 110мм~3000мм се приспособливи |
| Материјал | сонда од нерѓосувачки челик и плови NBR |
| Излез | 4-20 mA |
| Резолуција | 21 мм во резолуција (стандардно) |
| Плови димензија | 35*32 НБР |
| Монтирање | Прпрабница со дупка SAE-5 |
| Должина на кабелот | стандардната должина е 460 mm без конектор; должината е приспособлива |