እቲ TN fuel level sensor ንመካይን ዝኸውን ዝተዳለወ ኮይኑ፡ ነዳዲ ናይ ምምጣጥን ምምላስን ዓቕሚ ምስ ናይ ኣየር መውጽኢ ቱቦ ኣለዎ። ቀጻሊ ኣናሎግ ውጽኢት ምልክት ዝህብ ኮይኑ፡ ተጠቀምቲ ኣብቲ ታንኪ ዘሎ ደረጃ ነዳዲ ብትኽክል ክከታተሉን ክቆጻጸሩን የኽእሎም። ካብ ንሓርጭ ዝጻወር ስቴንለስ ስቲል ዝተሰርሐ እዚ ሴንሰር ኣብ ዝተፈላለየ ኩነታት ጽንዓትን ተኣማንነትን የረጋግጽ
. እቲ ዝተዋሃሃደ ዲዛይኑ ምስ ደረጃ ነዳዲ ዝንቀሳቐስ መንሳፈፊ መካኒዝም ዘጠቓልል ኮይኑ፡ ልክዕ መለክዒታት ዘረጋግጽ ምዃኑ ’ ዩ።
| መርኣያ # | ቲኤን-415 |
| ንውሓት | 415mm ካብ ታሕቲ ክሳብ ወሰን ርእሲ ኣሃዱ, 110mm ~ 1500mm ንዓኻ ዝምጥን እዩ። |
| ናውቲ | ካብ ዘይተበላሸወ ሓጺን ዝተሰርሐ መርማሪን NBR ፍሎትን እዩ። |
| ውጽኢት | 0-190ohm ወይ 240-33ohm, ንዓኻ ዝምጥን |
| መፍትሒ ምሃብ | 21ሚሜ ኣብ ርዝነት (ነባሪ) |
| ፍሎት ዳይመንሽን | 35*32 ኤን.ቢ.ኣር |
| ነዳዲ መምጠጢ ሻምብቆ | φ8mm, 10mm, 12mm ኣማራጺ እዩ፣ ፍልተር ኣሃዱ ኣማራጺ እዩ። |
| ነዳዲ ዝምለስ ሻምብቆ | φ8mm, 10mm, 12mm ኣማራጺ እዩ፣ ንውሓት ንዓኻ ዝምጥን እዩ። |
| መውጽኢ ኣየር | φ6mm ኣብ ነባሪ እዩ። |
| ንውሓት ገመድ | ነባሪ ንውሓት ብዘይ መተሓላለፊ 460mm እዩ፤ ንውሓት ንዓኻ ዝምጥን እዩ። |
| መተሓላለፊ | ኣብቲ ገመድ ምውህሃድ ኣማራጺ እዩ። |