| Достапност: | |
|---|---|
Сензорот за ниво на гориво TN е дизајниран за автомобилски апликации, со можности за вшмукување и враќање на горивото заедно со цевка за вентилација. Обезбедува континуиран аналоген излезен сигнал, овозможувајќи им на корисниците прецизно да го следат и контролираат нивото на горивото во резервоарот. Направен од нерѓосувачки челик отпорен на корозија, овој сензор обезбедува издржливост и сигурност во различни услови
. Неговиот интегриран дизајн вклучува пливачки механизам кој се движи со нивото на горивото, обезбедувајќи прецизни мерења
| модел # | ТН-415 |
| Должина | 415мм од дното до работ на главната единица, 110мм~1500мм се приспособливи |
| Материјал | сонда од нерѓосувачки челик и плови NBR |
| Излез | 0-190 оми или 240-33 оми, приспособливи |
| Резолуција | 21 мм во резолуција (стандардно) |
| Плови димензија | 35*32 НБР |
| Цевка за вшмукување гориво | φ8mm, 10mm, 12mm е опционален, единицата за филтрирање е опционална |
| Цевка за враќање на горивото | φ8mm, 10mm, 12mm е опционално, должината е приспособлива |
| Отвор за воздух | φ6mm стандардно |
| Должина на кабелот | стандардната должина е 460 mm без конектор; должината е приспособлива |
| Конектор | Изборно е да се интегрира на кабелот |