| ꯐꯪꯐꯝ ꯊꯣꯀꯄꯥ: ꯱. | |
|---|---|
ꯇꯤ.ꯑꯦꯟ.ꯒꯤ ꯐ꯭ꯌꯨꯑꯦꯜ ꯂꯦꯚꯦꯜ ꯁꯦꯟꯁꯔ ꯑꯁꯤ ꯑꯣꯇꯣꯃꯣꯇꯤꯕ ꯑꯦꯞꯂꯤꯀꯦꯁꯅꯁꯤꯡꯒꯤꯗꯃꯛ ꯗꯤꯖꯥꯏꯟ ꯇꯧꯕꯅꯤ, ꯃꯁꯤꯗꯥ ꯑꯦꯌꯔ ꯚꯦꯟꯇꯤ ꯇꯨꯕ ꯑꯃꯒꯥ ꯂꯣꯌꯅꯅꯥ ꯐ꯭ꯌꯨꯑꯦꯜ ꯁꯛꯁꯟ ꯑꯃꯁꯨꯡ ꯔꯤꯇꯔꯟ ꯀꯦꯄꯦꯕꯤꯂꯤꯇꯤꯁꯤꯡ ꯌꯥꯑꯣꯔꯤ꯫ ꯃꯁꯤꯅꯥ ꯂꯦꯞꯇꯅꯥ ꯑꯦꯅꯥꯂꯣꯒ ꯑꯥꯎꯠꯄꯨꯠ ꯁꯤꯒꯅꯦꯜ ꯑꯃꯥ ꯄꯤꯔꯤ, ꯃꯁꯤꯅꯥ ꯌꯨꯖꯔꯁꯤꯡꯅꯥ ꯇꯦꯉ꯭ꯛ ꯑꯗꯨꯗꯥ ꯂꯩꯔꯤꯕꯥ ꯐ꯭ꯌꯨꯑꯦꯂꯒꯤ ꯆꯥꯡ ꯑꯗꯨ ꯑꯆꯨꯝꯕꯥ ꯃꯑꯣꯡꯗꯥ ꯌꯦꯡꯁꯤꯅꯕꯥ ꯑꯃꯁꯨꯡ ꯀꯟꯠꯔꯣꯜ ꯇꯧꯕꯥ ꯌꯥꯍꯜꯂꯤ꯫ ꯀꯣꯔꯣꯁꯤꯟ-ꯔꯦꯁꯤꯁ꯭ꯇꯦꯟꯇ ꯁ꯭ꯇꯦꯅꯂꯦꯁ ꯁ꯭ꯇꯤꯂꯗꯒꯤ ꯁꯦꯝꯕꯥ ꯁꯦꯟꯁꯔ ꯑꯁꯤꯅꯥ ꯇꯣꯉꯥꯟ ꯇꯣꯉꯥꯅꯕꯥ ꯀꯟꯗꯤꯁꯅꯁꯤꯡꯗꯥ ꯇꯦꯛꯇ ꯀꯥꯌꯗꯕꯥ ꯑꯃꯁꯨꯡ ꯊꯥꯖꯕꯥ ꯌꯥꯕꯥ ꯁꯣꯏꯗꯅꯥ ꯊꯝꯂꯤ꯫
. ꯃꯁꯤꯒꯤ ꯏꯟꯇꯤꯒ꯭ꯔꯦꯇꯦꯗ ꯗꯤꯖꯥꯏꯟ ꯑꯁꯤꯗꯥ ꯐ꯭ꯌꯨꯑꯦꯂꯒꯤ ꯊꯥꯛ ꯑꯗꯨꯒꯥ ꯂꯣꯌꯅꯅꯥ ꯆꯠꯊꯣꯛ-ꯆꯠꯁꯤꯟ ꯇꯧꯕꯥ ꯐ꯭ꯂꯣꯠ ꯃꯦꯀꯥꯅꯤꯖꯝ ꯑꯃꯥ ꯌꯥꯑꯣꯔꯤ, ꯃꯁꯤꯅꯥ ꯑꯀꯛꯅꯕꯥ ꯃꯥꯄꯂꯁꯤꯡ ꯁꯣꯌꯗꯅꯥ ꯐꯪꯍꯜꯂꯤ꯫
| ꯃꯁꯛ ꯁꯥꯕ # | ꯇꯤ.ꯑꯦꯟ.-꯴꯱꯵ꯗꯥ ꯌꯥꯑꯣꯔꯤ꯫ |
| ꯑꯁꯥꯡꯕ | ꯃꯈꯥꯗꯒꯤ ꯍꯦꯗ ꯌꯨꯅꯤꯠꯀꯤ ꯃꯅꯥꯛꯇꯥ ꯴꯱꯵ꯃꯤꯃꯤ, ꯱꯱꯰ꯃꯤꯃꯤ~꯱꯵꯰꯰ꯃꯤꯃꯤ ꯑꯁꯤ ꯀꯁ꯭ꯇꯃꯁ ꯑꯣꯏꯅꯥ ꯁꯦꯃꯗꯣꯀꯄꯥ ꯌꯥꯏ꯫ |
| ꯃꯆꯥꯛ | ꯁ꯭ꯇꯦꯅꯂꯦꯁ ꯁ꯭ꯇꯤꯜ ꯄ꯭ꯔꯣꯕ ꯑꯃꯁꯨꯡ ꯑꯦꯟ.ꯕꯤ.ꯑꯥꯔ |
| ꯑꯥꯎꯠꯄꯨꯠ ꯇꯧꯕꯥ꯫ | ꯰-꯱꯹꯰ꯑꯣꯝ ꯅꯠꯔꯒꯥ ꯲꯴꯰-꯳꯳ꯑꯣꯝ, ꯀꯁ꯭ꯇꯃꯁ ꯑꯣꯏꯕꯥ ꯌꯥꯏ꯫ |
| ꯋꯥꯔꯦꯞ | ꯔꯤꯖꯣꯂꯨꯁꯅꯗꯥ ꯲꯱ꯃꯤꯃꯤ (ꯗꯤꯐꯣꯜꯇ) |
| ꯐ꯭ꯂꯣꯠ ꯗꯥꯏꯃꯦꯟꯁꯟ ꯂꯩ꯫ | ꯳꯵*꯳꯲ ꯑꯦꯟ.ꯕꯤ.ꯑꯥꯔ |
| ꯐ꯭ꯌꯨꯑꯦꯜ ꯁꯛꯁꯟ ꯄꯥꯏꯞ꯫ | φ8mm, 10mm, 12mm ꯑꯁꯤ ꯑꯣꯄꯁꯅꯦꯜ ꯑꯣꯏ, ꯐꯤꯜꯇꯔ ꯌꯨꯅꯤꯠ ꯑꯁꯤ ꯑꯣꯄꯁꯅꯦꯜ ꯑꯣꯏ꯫ |
| ꯐ꯭ꯌꯨꯑꯦꯜ ꯔꯤꯇꯔꯟ ꯄꯥꯏꯞ꯫ | φ8mm, 10mm, 12mm ꯑꯁꯤ ꯑꯣꯄꯁꯅꯦꯜ ꯑꯣꯏ, ꯂꯝꯕꯤ ꯑꯁꯤ ꯀꯁ꯭ꯇꯃꯁ ꯑꯣꯏꯕꯥ ꯌꯥꯏ꯫ |
| ꯑꯦꯌꯔ ꯚꯦꯟꯇꯤꯂꯦꯁꯟ ꯇꯧꯕꯥ꯫ | ꯗꯤꯐꯣꯜꯇ ꯑꯣꯏꯅꯥ φ6mm ꯑꯣꯏ꯫ |
| ꯀꯦꯕꯂꯒꯤ ꯂꯝꯕꯤ꯫ | ꯗꯤꯐꯣꯜꯇ ꯂꯦꯡꯗꯅꯥ ꯂꯩꯕꯥ ꯑꯁꯤ ꯀꯅꯦꯛꯇꯔ ꯌꯥꯎꯗꯅꯥ 460mmꯅꯤ; ꯂꯦꯡꯗꯅꯥ ꯂꯩꯕꯥ ꯑꯁꯤ ꯀꯁ꯭ꯇꯃꯁ ꯑꯣꯏꯕꯥ ꯌꯥꯏ꯫ |
| ꯀꯅꯦꯛꯇꯔ꯫ | ꯀꯦꯕꯂꯗꯥ ꯏꯟꯇꯤꯒ꯭ꯔꯦꯠ ꯇꯧꯕꯥ ꯑꯁꯤ ꯑꯣꯄꯁꯅꯦꯜ ꯑꯣꯏ꯫ |