| ምህላው፤ | |
|---|---|
እቲ S5 series level sensor 4-20mA ውጽኢት ዝህብ ኮይኑ፡ ምስቶም ዘለዉ ስርዓታት ጀነሬተር ብዘይ ገለ ጸገም ብምውህሃድ ልክዕ ዳታ ደረጃ ነዳዲ የቕርብ። ምስ ደረጃ ነዳዲ ዝመዓራረ ፍሎት መካኒዝም ዘለዎ ኮይኑ፡ ቀጻልን ርግጸኛን መለክዒታት የረጋግጽ። ምትካል ቅኑዕ እዩ፣ ካብ ላዕሊ ናይቲ ታንኪ ዝተተኽለ SAE-5 ቀዳድ ፍላንጅ ብምጥቃም።
| መርኣያ # | S5-350 ዝብል ጽሑፍ ኣሎ። |
| ንውሓት | 350mm ካብ ታሕቲ ክሳብ ወሰን ርእሲ ኣሃዱ, 110mm ~ 3000mm ንዓኻ ዝምጥን እዩ። |
| ናውቲ | ስቴንለስ ስቲል ፕሮብን NBR ፍሎት |
| ውጽኢት | 4-20mA ዝበጽሕ እዩ። |
| መፍትሒ ምሃብ | 21ሚሜ ኣብ ርዝነት (ነባሪ) |
| ፍሎት ዳይመንሽን | 35*32 NBR |
| ምትካል | SAE-5 ቀዳድ ፍላንጅ |
| ንውሓት ገመድ | ነባሪ ንውሓት 460mm ብዘይ መተሓላለፊ እዩ፤ ንውሓት ብዝጥዕመካ ትሰርሕ |
ደረጃ ሴንሰር ምትካል ሓያሎ ቁልፊ ስጉምትታት ዘጠቓልል እዩ፤
ግቡእ ናይ ምትካል ቦታ ምረጽ፤
ነቲ ሴንሰር ደረጃ ማይ ብትኽክል ክዕቅነሉ ዝኽእል ቦታ ምረጽ፣ ዕንቅፋታት ከይፍጠር።
ነቲ መርበብ ሓበሬታ ኣዳልዎ፤
ውሑስ ምትእስሳር ንምርግጋጽን ምትእትታው ንምክልኻልን ነቲ ናይ ምትካል ቦታ ኣጽርዮ።
ነቲ ሴንሰር ምትካል፤
ነቲ ሴንሰር ብውሑስ መንገዲ ንምትካል መምርሒታት ናይቲ ኣፍራዪ ደረጃ ብደረጃ ተኸተል።ምስ ኣቐዲሙ ዝተነጸረ ታንኪ EMPTYን FULLን ተሰማሚዑ ከም ዝሰርሕ ኣረጋግጽ።
ምትእስሳር ዋይሪንግ፤
ነቲ ሴንሰር ምስቲ ናይ ሓይሊ መብራህትን ስርዓተ ምቁጽጻርን ብግቡእ ኣራኽቦ፣ ንናይ ድሕነት ደረጃታት ተኸቲልካ። ኣድላዪ እንተኾይኑ ዝተዋሃሃደ መተሓላለፊ ኣብ ዲዛይን ከነእትዎ ንኽእል ኢና።
ነቲ ሴንሰር ፈትኖ፤
ድሕሪ ምትካል ነቲ ሴንሰር ንለውጢ ደረጃ ማይ ብትኽክል ምላሽ ከም ዝህብ ንምርግጋጽ&ኣረጋጊጽካ ፈትኖ።
ስሩዕ ጽገና፤
ነቲ ሴንሰር ንዝበለጸ ኣፈጻጽማ በብእዋኑ ንምፍታሽን ንምሕላውን ዝሕግዝ ልምዲ ምቛም፣ ከም ብዓይኒ ምርኣይን ምጽራይን።
FAQ
ሕቶ 1፡ ፈሳሲ ደረጃ ሴንሰር እንታይ እዩ ብኸመይከ ይሰርሕ?
መልሲ1፡ ደረጃ ፈሳሲ ዳህሳሲ ኣብ ታንኪ ወይ መትሓዚ ደረጃ ፈሳሲ ንምፍላጥን ንምዕቃንን ዝጥቀመሉ መሳርሒ እዩ። ምስ ደረጃ ፈሳሲ ዝድይብ ወይ ዝወድቕ ንፋስ ዝነፍስ መንሳፈፊ ኮይኑ፡ ቀጻሊ ኤሌክትሪካዊ ምልክት ናብቲ ዲስፕለይ መዐቀኒ ምስ ዘውጽእ እዩ ዝሰርሕ።
ሕቶ 2፡ ንኣፕሊኬሽነይ ዝኸውን ትኽክለኛ ደረጃ ፈሳሲ ዳህሳሲ ብኸመይ ክመርጽ ይኽእል?
መልሲ1: ቅኑዕ ደረጃ ፈሳሲ ዳህሳሲ ንምምራጽ፡ ከም ዓይነት ፈሳሲ (ንኣብነት፡ ዝበላሾ፡ ዝስተ)፡ ዝድለ ልክዕነት መለክዒ፡ ዓቐንን ቅርጽን ታንኪ፡ ከምኡ’ውን ናይ ምትካል ጠለባት ዝኣመሰሉ ረቛሒታት ኣብ ግምት ኣእቱ። ንዝርዝር ሓበሬታ ንምርካብ ተወከሱ።