| دستيابي: | |
|---|---|
S5 سيريز ليول سينسر 4-20mA آئوٽ پُٽ مهيا ڪري ٿو، موجوده جنريٽر سسٽم سان بيحد ضم ٿي صحيح فيول ليول ڊيٽا پهچائڻ لاءِ. اهو هڪ فلوٽ ميڪانيزم جي خاصيت آهي جيڪا ايندھن جي سطح سان ترتيب ڏئي ٿي، مسلسل ۽ قابل اعتماد ماپ کي يقيني بڻائي ٿي. تنصيب سڌو آهي، استعمال ڪندي SAE-5 سوراخ فلانج ٽينڪ جي چوٽي کان نصب ٿيل آهي.
| ماڊل # | S5-350 |
| ڊگھائي | 350mm هيٺان کان سر يونٽ جي ڪنڊ تائين، 110mm ~ 3000mm حسب ضرورت آهي |
| مواد | اسٽينلیس سٹیل جي تحقيق ۽ NBR فلوٽ |
| ٻاھر | 4-20 ايم اي |
| قرارداد | قرارداد ۾ 21mm (ڊفالٽ) |
| فلوٽ جي ماپ | 35*32 NBR |
| چڙهڻ | SAE-5 سوراخ flange |
| ڪيبل ڊگھائي | ڊفالٽ ڊگھائي 460mm بغير کنیکٹر آهي؛ ڊيگهه حسب ضرورت آهي |
ليول سينسر کي انسٽال ڪرڻ ۾ ڪيترائي اھم قدم شامل آھن:
مناسب چڙهڻ واري جڳھ کي چونڊيو:
سينسر لاءِ مناسب جڳھ چونڊيو جتي اھو پاڻي جي سطح کي صحيح انداز ۾ ماپي سگھي، رڪاوٽن کان پاسو ڪري.
سائيٽ تيار ڪريو:
هڪ محفوظ فٽ کي يقيني بڻائڻ ۽ مداخلت کي روڪڻ لاء تنصيب واري علائقي کي صاف ڪريو.
سينسر کي نصب ڪريو:
ٺاھيندڙ جي ھدايتن تي عمل ڪريو قدم بہ قدم سينسر کي محفوظ طور تي نصب ڪرڻ لاءِ. پڪ ڪريو ته اھو ڪم ڪري ٿو اڳي بيان ڪيل ٽينڪ جي EMPTY ۽ FULL سان.
وائرنگ ڳنڍڻ:
صحيح طور تي سينسر کي پاور سپلائي ۽ ڪنٽرول سسٽم سان ڳنڍيو، حفاظتي معيارن تي عمل ڪندي. جيڪڏهن ضرورت هجي ته اسان ڊزائين ۾ مربوط ڪنيڪٽر وجهي سگهون ٿا.
سينسر کي جانچيو:
انسٽاليشن کان پوء، چيڪ ڪرڻ لاء سينسر کي جانچيو ۽ پڪ ڪريو ته اهو پاڻي جي سطح جي تبديلين کي صحيح جواب ڏئي ٿو.
باقاعده سار سنڀال:
وقتي طور تي بهتر ڪارڪردگي لاء سينسر کي چيڪ ڪرڻ ۽ برقرار رکڻ لاء هڪ معمول قائم ڪريو، جهڙوڪ بصري معائنو ۽ صفائي.
FAQ
Q1: هڪ مائع سطح سينسر ڇا آهي ۽ اهو ڪيئن ڪم ڪندو آهي؟
A1: هڪ مائع سطح سينسر هڪ ڊوائيس آهي جيڪو ٽينڪ يا ڪنٽينر ۾ مائع جي سطح کي ڳولڻ ۽ ماپ ڪرڻ لاء استعمال ڪيو ويندو آهي. اهو ڪم ڪري ٿو جڏهن هڪ بوائينٽ فلوٽ جيڪو اڀري ٿو يا اڀري ٿو مائع جي سطح سان، ڊسپلي گيج ڏانهن مسلسل برقي سگنل ڪڍي ٿو.
Q2: مان پنهنجي ايپليڪيشن لاءِ صحيح مائع ليول سينسر ڪيئن چونڊي سگهان ٿو؟
A1: صحيح مائع سطح سينسر چونڊڻ لاء، فڪر تي غور ڪريو جهڙوڪ مائع جو قسم (مثال طور، corrosive، پيئڻ لائق)، گهربل ماپ جي درستگي، ٽينڪ جي سائيز ۽ شڪل، ۽ تنصيب گهرجن. مهرباني ڪري تفصيلي ڄاڻ لاء رابطو ڪريو.