| Достапност: | |
|---|---|
Сензорот за нивото на горивото од семејството S5 е разновиден уред дизајниран за употреба во возила со генератори и поморска индустрија, обезбедувајќи прецизно следење на нивото на горивото. Изработен од премиум нерѓосувачки челик 304, може да се пофали со извонредна отпорност на корозија и издржливост. Ова му овозможува да издржи сурови услови, без разлика дали се работи за екстремни временски услови или изложеност на загадувачи. Погодно е монтиран преку прирабница SAE - 5 дупки.
| модел # | S5-250 |
| Должина | 250мм од дното до работ на главната единица, 110мм~3000мм се приспособливи |
| Материјал | сонда од нерѓосувачки челик и плови NBR |
| Излез | 4-20 mA |
| Резолуција | 21 мм во резолуција (стандардно) |
| Плови димензија | 35*32 НБР |
| Монтирање | Прпрабница со дупка SAE-5 |
| Должина на кабелот | стандардната должина е 460 mm без конектор; должината е приспособлива |