| Достапност: | |
|---|---|
Механичкиот мерач на ниво е практично решение за следење на нивоата на гориво во резервоарите на генераторот, комбинирајќи мерење на нивото и прикажување во една единица без потреба од напојување.
Оваа карактеристика го прави идеален за ситуации кога електричната енергија е недостапна или несигурна, обезбедувајќи конзистентни способности за следење. Изработени од издржливи материјали како најлон и алуминиум, овие мерачи се отпорни на корозија и дизајнирани за долговечност во тешки средини.
Тие нудат директно визуелно отчитување, овозможувајќи им на операторите брзо да го проценат нивото на горивото, што е од клучно значење за спречување на застојот на генераторот поради исцрпување на горивото.
Со голем број достапни големини за да одговараат на различни конфигурации на резервоари, овие мерачи обезбедуваат сигурен и економичен метод за следење на нивото на горивото во резервоарите на генераторот
Идеален и за резервоари за гориво и за вода, нашиот механички мерач на ниво е лесен за инсталирање и одржување, што го прави практичен избор за различни апликации. Без разлика дали се работи за резервни системи за итни случаи или за континуирано работење, овој мерач ја подобрува оперативната ефикасност овозможувајќи проактивно управување со нивоата на гориво/вода.
| модел # | БМГФ-300 |
| Должина | 300 mm од дното на најлонската прирабница |
| Материјал | PA66 најлонска прирабница и плови NBR |
| Излез | Празен до целосно ниво |
| Плови димензија | 39 * 50 мм |
| Нишка | Шема на дупки SAE-5 |
| Изборен додаток | NBR заптивка и завртки за монтирање |
| Забелешки | Должината е прилагодлива од 110 ~ 1500 mm |