| Достапност: | |
|---|---|
Механичкиот мерач на ниво, со неговата интегрирана функционалност за следење на нивото и прикажување, е робусно решение за градежни машини и други индустриски апликации. Овој уред ја комбинира едноставноста на механизмот за пливање со јасно, директно отчитување, нудејќи сигурна и непосредна индикација за нивото на течноста. Неговата примарна предност лежи во фактот што работи независно од надворешни извори на енергија, што го прави идеален за средини каде што електричната енергија може да биде неконзистентна или недостапна.
. Овој самостоен дизајн гарантира дека операциите продолжуваат непречено, дури и во случај на прекини на струја, обезбедувајќи критична безбедносна мрежа за машините што се потпираат на нивоата на течност за перформанси и безбедност
Идеален и за резервоари за гориво и за вода, нашиот механички мерач на ниво е лесен за инсталирање и одржување, што го прави практичен избор за различни апликакти. Без разлика дали се работи �алиезервни системи за итни случаи или за континуирано работење, овој мерач ја подобрува оперативната ефикасност овозможувајќи проактивно управување со нивоата на гориво/вода.
| модел # | БМГФ-250 |
| Должина | 250 mm од дното на најлонската прирабница |
| Материјал | PA66 најлонска прирабница и плови NBR |
| Излез | Празен до целосно ниво |
| Плови димензија | 39 * 50 мм |
| Нишка | Шема на дупки SAE-5 |
| Изборен додаток | NBR заптивка и завртки за монтирање |
| Забелешки | Должината е приспособлива од 110 ~ 1500 mm |