| Достапност: | |
|---|---|
Семејството на сензори за нивото на горивото TN нуди аналоген излезен сигнал, обезбедувајќи лесна интеграција со постоечките системи на генератор за прецизно следење на нивото на горивото. Овие сензори користат механизам за пливање кој се движи со нивото на горивото, обезбедувајќи континуирани и сигурни мерења. Тие се опремени со филтер и опционален отвор за воздух за да се одржи интегритетот на системот и да се спречи затнувањето
. Сензорите исто така имаат различни опции за конектори за лесна инсталација и се достапни во дијаметар на цевки од 8mm, 10mm и 12mm, што овозможува флексибилност во дизајнот на системот
| модел # | ТН-300 |
| Должина | 300мм од дното до работ на главната единица, 110мм~1500мм се приспособливи |
| Материјал | сонда од нерѓосувачки челик и плови NBR |
| Излез | 0-190 оми или 240-33 оми, приспособливи |
| Резолуција | 21 мм во резолуција (стандардно) |
| Плови димензија | 35*32 НБР |
| Цевка за вшмукување гориво | φ8mm, 10mm, 12mm е опционален, единицата за филтрирање е опционална |
| Цевка за враќање на горивото | φ8mm, 10mm, 12mm е опционално, должината е приспособлива |
| Отвор за воздух | φ6mm стандардно |
| Должина на кабелот | стандардната должина е 460 mm без конектор; должината е приспособлива |
| Конектор | Изборно е да се интегрира на кабелот |

