| Мавҷудият: | |
|---|---|
Сенсори сатҳи 316 аз пӯлоди зангногир BFS-365 як дастгоҳи баландсифатест, ки барои чен кардани сатҳи моеъ, махсусан дар барномаҳои оби ошомиданӣ пешбинӣ шудааст.
Сенсори миниатюрии сатҳи об барои сардтарҳои саноатӣ як дастгоҳи паймон ва муассирест, ки барои дақиқ назорат кардани сатҳи об дар системаҳои хунуккунии саноатӣ пешбинӣ шудааст. Ин сенсор махсусан барои ҷойгир шудан ба ҷойҳои танг тарҳрезӣ шудааст ва хониши боэътимодро барои кори оптималии системаи хунуккунӣ таъмин мекунад. Бо андозаи хурд ва ҳассосияти баланд, ин сенсор қодир аст, ки ҳатто тағироти хурди сатҳи обро муайян кунад ва кафолат медиҳад, ки системаи хунуккунӣ дар баландтарин самаранокӣ кор кунад.

Мавод:
Ин сенсор аз пӯлоди зангногир 316 сохта шудааст, ки ба зангзанӣ хеле тобовар аст ва онро барои муҳитҳое, ки ба намӣ ва моддаҳои хашмгин дучор мешаванд, беҳтарин месозад.
Сигналҳои баромад:
Он одатан сигналҳои баромади стандартиро таъмин мекунад (ба монанди 0-190Ω ё 240-33Ω), ба ҳамгироӣ бо системаҳои назорат ва таҷҳизоти назорат мусоидат мекунад.
Интегратсияи як сенсори ҳарорати об ба сенсори сатҳи BFS-365 як варианти имконпазир аст ва метавонад фаъолияти онро такмил диҳад.
| модел # | BFS-365 |
| Дарозӣ | 365 мм аз поёни винти сари |
| Материал | Поя ва шинокунандаи PP |
| Натиҷа | 240-33 Ом |
| Резолюция | 21мм дар ҳалли |
| Андозаи шинокунанда | 26*26 ПП |
| Дарозии кабел | 250мм бе пайвасткунак: дарозии танзимшаванда аст |
| NTC дохилӣ | дар поёни PCB ботинӣ барои ҳис кардани ҳарорати моеъ |
Гидропоника ва гармхонаҳо:
Барои нигоҳ доштани шароити беҳтарини афзоиш тавассути мониторинги сатҳи об ва ҳарорат дар обанборҳои маҳлули ғизоӣ истифода мешавад.
Мониторинги муҳити зист:
Муносиб барои мониторинги объектҳои об дар таҳқиқоти экологӣ, барои пайгирии тағирёбии ҳарорат, ки метавонад ба экосистемаҳои маҳаллӣ таъсир расонад.
Насб кардани сенсори сатҳ якчанд қадамҳои асосиро дар бар мегирад:
Ҷойгоҳи дурусти насбро интихоб кунед:
Барои сенсор ҷои мувофиқеро интихоб кунед, ки он метавонад сатҳи обро дақиқ чен кунад ва аз монеаҳо канорагирӣ кунад.
Сайтро омода кунед: Майдони насбкуниро тоза кунед, то мувофиқати бехатар ва пешгирӣ кардани халалҳо.
Сенсорро насб кунед:
Барои бехатар васл кардани сенсор, дастурҳои истеҳсолкунандаро зина ба зина иҷро кунед. Боварӣ ҳосил кунед, ки он мувофиқи зарфи пешакӣ муайяншудаи EMPTY ва FULL кор мекунад.
Пайваст кардани ноқилҳо:
Бо риояи стандартҳои бехатарӣ сенсорро ба системаи таъминоти барқ ва идоракунӣ дуруст пайваст кунед. Агар лозим бошад, мо метавонем пайвасткунаки ҳамгирошударо дар тарҳрезӣ гузорем.
Санҷидани сенсор:
Пас аз насб, сенсорро санҷед, то тафтиш кунед ва боварӣ ҳосил кунед, ки он ба тағирёбии сатҳи об дуруст ҷавоб медиҳад.
Калибрченкунӣ:
Агар лозим бошад, сенсорро мувофиқи дастурҳои истеҳсолкунанда барои хониши дақиқ калибр кунед.
Нигоҳдории мунтазам: Реҷаи тафтиш ва нигоҳдории сенсорро барои фаъолияти оптималии давра ба давра муқаррар кунед, ба монанди санҷиши визуалӣ ва тозакунӣ.