| Διαθεσιμότητα: | |
|---|---|
Ο αισθητήρας στάθμης 316 από ανοξείδωτο χάλυβα BFS-365 είναι μια συσκευή υψηλής απόδοσης σχεδιασμένη για τη μέτρηση των επιπέδων υγρών, ιδιαίτερα σε εφαρμογές πόσιμου νερού.
Ο μικροσκοπικός αισθητήρας στάθμης νερού 8 mm για βιομηχανικούς ψύκτες είναι μια συμπαγής και αποτελεσματική συσκευή που έχει σχεδιαστεί για να παρακολουθεί με ακρίβεια τα επίπεδα νερού στα βιομηχανικά συστήματα ψύξης. Αυτός ο αισθητήρας έχει σχεδιαστεί ειδικά για να ταιριάζει σε στενούς χώρους και να παρέχει αξιόπιστες μετρήσεις για βέλτιστη απόδοση του συστήματος ψύξης. Με το μικρό του μέγεθος και την υψηλή ευαισθησία, αυτός ο αισθητήρας είναι σε θέση να ανιχνεύει ακόμη και μικρές αλλαγές στη στάθμη του νερού, διασφαλίζοντας ότι το σύστημα ψύξης λειτουργεί με μέγιστη απόδοση.

Υλικό:
Κατασκευασμένος από ανοξείδωτο χάλυβα 316, αυτός ο αισθητήρας είναι εξαιρετικά ανθεκτικός στη διάβρωση, καθιστώντας τον ιδανικό για περιβάλλοντα εκτεθειμένα σε υγρασία και επιθετικές ουσίες.
Σήματα εξόδου:
Συνήθως παρέχει τυποποιημένα σήματα εξόδου (όπως 0-190Ω ή 240-33Ω), διευκολύνοντας την ενσωμάτωση με συστήματα ελέγχου και εξοπλισμό παρακολούθησης.
Η ενσωμάτωση ενός αισθητήρα θερμοκρασίας νερού στον αισθητήρα στάθμης BFS-365 είναι μια εφικτή επιλογή και μπορεί να βελτιώσει τη λειτουργικότητά του.
| μοντέλο # | BFS-365 |
| Μήκος | 365 mm από το κάτω μέρος της βίδας κεφαλής |
| Υλικό | Στέλεχος και πλωτήρας PP |
| Παραγωγή | 240-33ohm |
| Ψήφισμα | Ανάλυση 21 mm |
| Διάσταση πλωτήρα | 26*26 PP |
| Μήκος καλωδίου | 250 mm χωρίς σύνδεσμο: το μήκος προσαρμόζεται |
| NTC εσωτερικό | στο κάτω μέρος του εσωτερικού PCB, για την ανίχνευση της θερμοκρασίας του υγρού |
Υδροπονία και Θερμοκήπια:
Χρησιμοποιείται για τη διατήρηση των βέλτιστων συνθηκών ανάπτυξης παρακολουθώντας τα επίπεδα νερού και τις θερμοκρασίες στις δεξαμενές θρεπτικών διαλυμάτων.
Περιβαλλοντική Παρακολούθηση:
Κατάλληλο για παρακολούθηση υδάτινων σωμάτων σε οικολογικές μελέτες, βοηθώντας στην παρακολούθηση των διακυμάνσεων της θερμοκρασίας που θα μπορούσαν να επηρεάσουν τα τοπικά οικοσυστήματα.
Η εγκατάσταση ενός αισθητήρα στάθμης περιλαμβάνει πολλά βασικά βήματα:
Επιλέξτε τη σωστή θέση τοποθέτησης:
Επιλέξτε ένα κατάλληλο σημείο για τον αισθητήρα όπου μπορεί να μετρήσει με ακρίβεια τη στάθμη του νερού, αποφεύγοντας εμπόδια.
Προετοιμασία της τοποθεσίας: Καθαρίστε την περιοχή εγκατάστασης για να εξασφαλίσετε ασφαλή εφαρμογή και να αποτρέψετε παρεμβολές.
Τοποθετήστε τον αισθητήρα:
Ακολουθήστε τις οδηγίες του κατασκευαστή βήμα-βήμα για να τοποθετήσετε με ασφάλεια τον αισθητήρα. Βεβαιωθείτε ότι λειτουργεί σύμφωνα με το προκαθορισμένο ντεπόζιτο EMPTY και FULL.
Συνδέστε την καλωδίωση:
Συνδέστε σωστά τον αισθητήρα στο τροφοδοτικό και το σύστημα ελέγχου, τηρώντας τα πρότυπα ασφαλείας. Θα μπορούσαμε να βάλουμε ενσωματωμένο βύσμα στο σχεδιασμό εάν χρειαστεί.
Δοκιμάστε τον αισθητήρα:
Μετά την εγκατάσταση, ελέγξτε τον αισθητήρα για να ελέγξετε και να βεβαιωθείτε ότι ανταποκρίνεται σωστά στις αλλαγές της στάθμης του νερού.
Μετρώ την διάμετρο:
Εάν είναι απαραίτητο, βαθμονομήστε τον αισθητήρα σύμφωνα με τις οδηγίες του κατασκευαστή για ακριβείς μετρήσεις.
Τακτική συντήρηση: Καθιερώστε μια ρουτίνα για τον περιοδικό έλεγχο και συντήρηση του αισθητήρα για βέλτιστη απόδοση, όπως οπτική επιθεώρηση και καθαρισμός.