| Διαθεσιμότητα: | |
|---|---|
Ο αισθητήρας στάθμης BFS-365, κατασκευασμένος από ανοξείδωτο χάλυβα 316 και εξοπλισμένος με πλωτήρα PP ποιότητας τροφίμων, είναι ένα κορυφαίο όργανο προσαρμοσμένο για μέτρηση στάθμης υγρού, με ιδιαίτερη έμφαση σε εφαρμογές στον τομέα του πόσιμου νερού. Η χρήση ανοξείδωτου χάλυβα 316 και PP ποιότητας τροφίμων στη σχεδίασή του εγγυάται την τήρηση των αυστηρών πρωτοκόλλων ασφάλειας και υγιεινής που είναι απαραίτητα για το χειρισμό του πόσιμου νερού. Αυτή η συμμόρφωση με τους κανονισμούς ασφάλειας τροφίμων τοποθετεί το BFS-365 ως μια αξιόπιστη επιλογή για ενσωμάτωση σε εγκαταστάσεις αποθήκευσης και επεξεργασίας νερού.
Ο μικροσκοπικός αισθητήρας στάθμης νερού είναι εύκολος στην εγκατάσταση και απαιτεί ελάχιστη συντήρηση, καθιστώντας τον μια οικονομικά αποδοτική λύση για βιομηχανικές εφαρμογές ψύξης. Η ανθεκτική κατασκευή και τα υλικά υψηλής ποιότητας εξασφαλίζουν μακροχρόνια απόδοση σε σκληρά βιομηχανικά περιβάλλοντα. Με τις ακριβείς μετρήσεις και την αξιόπιστη λειτουργία του, αυτός ο αισθητήρας είναι απαραίτητο συστατικό για τη διασφάλιση της αποτελεσματικής και αξιόπιστης λειτουργίας των βιομηχανικών συστημάτων ψύξης. Εμπιστευτείτε τον μικροσκοπικό αισθητήρα στάθμης νερού 8 mm για να διατηρεί το βιομηχανικό ψυγείο σας να λειτουργεί ομαλά και αποτελεσματικά.

Αρχή μέτρησης:
Το BFS-365 συνήθως λειτουργεί χρησιμοποιώντας μια αρχή μέτρησης αντίστασης, παρέχοντας ακριβείς μετρήσεις στάθμης χωρίς να έρχεται σε άμεση επαφή με το υγρό.
Ακρίβεια:
Γνωστός για την ακρίβειά του, ο αισθητήρας μπορεί να μετρήσει τα επίπεδα υγρών με υψηλή ακρίβεια, η οποία είναι απαραίτητη για την παρακολούθηση των επιπέδων νερού σε δεξαμενές, δεξαμενές και άλλα συστήματα αποθήκευσης.
| μοντέλο # | BFS-280 |
| Μήκος | 280 mm από το κάτω μέρος της βίδας κεφαλής |
| Υλικό | Στέλεχος και πλωτήρας PP |
| Παραγωγή | 240-33 ohm |
| Ψήφισμα | Ανάλυση 21 mm |
| Διάσταση πλωτήρα | 26*26 PP |
| Μήκος καλωδίου | 250 mm χωρίς σύνδεσμο: το μήκος προσαρμόζεται |
| NTC εσωτερικό | στο κάτω μέρος του εσωτερικού PCB, για την ανίχνευση της θερμοκρασίας του υγρού |
Όσον αφορά τους αποστολείς στάθμης νερού που είναι εξοπλισμένοι με αντιστάσεις θερμοκρασίας NTC, χρησιμοποιούνται εκτενώς σε διάφορες εφαρμογές. Συγκεκριμένα, παίζουν ζωτικό ρόλο σε περιβάλλοντα που απαιτούν ταυτόχρονη παρακολούθηση της στάθμης και της θερμοκρασίας του νερού. Εδώ είναι μερικές από τις βασικές εφαρμογές.
Δημοτικά Συστήματα Υδάτων:
Βοηθά στη διαχείριση της παροχής και της διανομής νερού παρακολουθώντας τα επίπεδα στις δεξαμενές αποθήκευσης και ανιχνεύοντας διακυμάνσεις θερμοκρασίας που θα μπορούσαν να επηρεάσουν την ποιότητα του νερού.
Βιομηχανικές διεργασίες:
Χρησιμοποιείται σε διάφορες βιομηχανικές εφαρμογές όπου απαιτούνται ακριβείς μετρήσεις της στάθμης του νερού και της θερμοκρασίας για τον έλεγχο της διαδικασίας, όπως σε συστήματα ψύξης ή χημική επεξεργασία.