| Достапност: | |
|---|---|
Сензорот за ниво BFS-365, изработен од врвен не'рѓосувачки челик 316 и полипропилен за храна (PP), е елитен инструмент прилагоден за прецизно мерење на нивото на течноста, особено погоден за употреба во сценарија за вода за пиење. Спојот на нерѓосувачки челик 316 и ПП од типот на храна во неговиот дизајн гарантира дека BFS-365 ги надминува најстрогите безбедносни и хигиенски одредници неопходни за апликации поврзани со вода за пиење. Неговото придржување до строгите протоколи за безбедност на храната го воспостави BFS-365 како сигурен елемент и во системите за резервоари за вода и во капацитетите за прочистување на водата.

Материјал:
Изграден од нерѓосувачки челик 316, овој сензор е високо отпорен на корозија, што го прави идеален за средини изложени на влага и агресивни материи.
Дизајн:
Неговиот компактен и робустен дизајн обезбедува издржливост и сигурност, дури и во тешки услови. Финишот од нерѓосувачки челик не само што ја подобрува издржливоста туку и обезбедува хигиена, што е од клучно значење за примена на вода за пиење.
Апликации:
Идеален за употреба во постројки за третман на вода, општински системи за вода и станбени или индустриски решенија за складирање на вода.
| модел # | BFS-265 |
| Должина | 265 mm од дното на завртката за глава |
| Материјал | ПП стебло и плови |
| Излез | 240-33 оми, 0-190 оми |
| Резолуција | Резолуција од 21 мм |
| Плови димензија | 26*26 ПП |
| Должина на кабелот | 250 mm без конектор: должината е приспособлива |
| внатрешен NTC | на дното на внатрешната ПХБ, за да се почувствува температурата на течноста |
Пречистителни станици:
Се користи за следење на нивото на водата во резервоарите и резервоарите додека истовремено ја следи температурата за да се обезбедат оптимални услови за обработка.
Аквакултура:
Идеален за одгледување риби, каде и нивото на водата и температурата се клучни за одржување на здрава водна средина.