| Διαθεσιμότητα: | |
|---|---|
Ο αισθητήρας στάθμης BFS-365, κατασκευασμένος από κορυφαίας ποιότητας ανοξείδωτο χάλυβα 316 και πολυπροπυλένιο ποιότητας τροφίμων (PP), είναι ένα κορυφαίο όργανο προσαρμοσμένο για ακριβή μέτρηση στάθμης υγρού, ειδικά κατάλληλο για χρήση σε σενάρια πόσιμου νερού. Η σύντηξη ανοξείδωτου χάλυβα 316 και PP ποιότητας τροφίμων στη σχεδίασή του εγγυάται ότι το BFS-365 υπερβαίνει τα αυστηρότερα σημεία αναφοράς ασφάλειας και υγιεινής που είναι απαραίτητα για εφαρμογές που σχετίζονται με το πόσιμο νερό. Η συμμόρφωσή του με τα αυστηρά πρωτόκολλα για την ασφάλεια των τροφίμων έχει καθιερώσει το BFS-365 ως ένα αξιόπιστο στοιχείο τόσο στα συστήματα δεξαμενής νερού όσο και στις εγκαταστάσεις καθαρισμού νερού.

Υλικό:
Κατασκευασμένος από ανοξείδωτο χάλυβα 316, αυτός ο αισθητήρας είναι εξαιρετικά ανθεκτικός στη διάβρωση, καθιστώντας τον ιδανικό για περιβάλλοντα εκτεθειμένα σε υγρασία και επιθετικές ουσίες.
Σχέδιο:
Ο συμπαγής και στιβαρός σχεδιασμός του εξασφαλίζει ανθεκτικότητα και αξιοπιστία, ακόμη και σε δύσκολες συνθήκες. Το φινίρισμα από ανοξείδωτο χάλυβα όχι μόνο ενισχύει την ανθεκτικότητα αλλά και διασφαλίζει την υγιεινή, η οποία είναι ζωτικής σημασίας για τις εφαρμογές πόσιμου νερού.
Εφαρμογές:
Ιδανικό για χρήση σε εγκαταστάσεις επεξεργασίας νερού, δημοτικά συστήματα ύδρευσης και οικιακές ή βιομηχανικές λύσεις αποθήκευσης νερού.
| μοντέλο # | BFS-265 |
| Μήκος | 265 mm από το κάτω μέρος της βίδας κεφαλής |
| Υλικό | Στέλεχος και πλωτήρας PP |
| Παραγωγή | 240-33ohm, 0-190ohm |
| Ψήφισμα | Ανάλυση 21 mm |
| Διάσταση πλωτήρα | 26*26 PP |
| Μήκος καλωδίου | 250 mm χωρίς σύνδεσμο: το μήκος προσαρμόζεται |
| NTC εσωτερικό | στο κάτω μέρος του εσωτερικού PCB, για την ανίχνευση της θερμοκρασίας του υγρού |
Εγκαταστάσεις Επεξεργασίας Νερού:
Χρησιμοποιείται για την παρακολούθηση της στάθμης του νερού σε δεξαμενές και δεξαμενές ενώ ταυτόχρονα παρακολουθεί τη θερμοκρασία για να εξασφαλίσει βέλτιστες συνθήκες επεξεργασίας.
Υδατοκαλλιέργεια:
Ιδανικό για ιχθυοκαλλιέργεια, όπου τόσο η στάθμη του νερού όσο και η θερμοκρασία είναι κρίσιμα για τη διατήρηση υγιούς υδάτινου περιβάλλοντος.