| Tilgængelighed: | |
|---|---|
BFS-265 niveausensor er et ODM-niveausensorprodukt, der bruges til at detektere vandniveauet for fordampningskølere. Det fungerer nemt og pålideligt til at udsende et kontinuerligt overvågningssignal til kontrolenheden eller niveauindikatoren, når flyderen stiger og falder med variationen i vandstanden. Dette design kan bruges i andre applikationer med det meste af ikke-ætsende væske i tanken.

| model # | BFS-265 |
| Længde | 265 mm fra bunden af hovedskruen |
| Materiale | PP frempind og flyder |
| Produktion | 0-3,3 V DC |
| Opløsning | 12 mm |
| Flydedimension | 26*26 |
| Kabellængde | 60' med 6-benet stik, længden kan tilpasses |
| NTC internt | i bunden af det indre PCB, for at registrere væsketemperaturen |
| NTC ekstern | sammen med kablet for at registrere den omgivende temperatur |
| Beslag | aluminium; det er valgfrit |