| Tillgänglighet: | |
|---|---|
S3-familjen BSP 1 1/4' gängad nivåsensor är en mångsidig lösning utformad för att övervaka vätskenivåer i olika tankar. Tillverkad av rostfritt stål 304, denna sensor är robust och hållbar, lämplig för en rad applikationer inklusive marinioner inklusive marina vattentankar, bränsletankar och lagringstankar. Sensorns längd är anpassningsbar från 3010 mm till flexibilitet för olika tankar. Den erbjuder ett resistivt utgångsområde på 0-190 ohm eller 240-33 ohm, m
| modell # | S3-300 |
| Längd | 300 mm från botten till kanten av huvudenheten, 110 mm ~ 3000 mm är anpassningsbar |
| Material | rostfritt stålsond och NBR-flottör |
| Montering | BSP 1 1/4' gänga, BSP 1 1/2' gänga, NPT 1 1/2' gänga, klippbar |
| Produktion | 0-190 ohm eller 240-33 ohm, anpassningsbar |
| Upplösning | 21 mm i upplösning (standard) |
| Flytdimension | 35*32 NBR |
| Kabellängd | standardlängden är 460 mm utan kontakt; längden är anpassningsbar |